Китап фондларына онлайн керү мөмкинлеген тәкъдим итү

2013 елның 12 феврале, сишәмбе
11 февральдә Татарстан Республикасы Милли китапханәсенең мәгълүмат-библиография бүлегендә Казан мәдәният университетының 3 нче курс студентларына китапханәнең китап фондларына ачык онлайн керү мөмкинлеге тәкъдим ителде.
Аларга Татарстан Республикасы Милли китапханәсе сайтының электрон ресурслары һәм хезмәт күрсәтү төрләре - электрон каталоглар һәм мәгълүматлар базасы, электрон китаплар, электрон белешмәлекләр, электрон китапханә күрсәтелде.

Татарстан Республикасы Милли китапханәсе сайты сәхифәләренә сәяхәттән соң студентлар «Татарстан Республикасының Милли электрон каталогы» порталы белән таныштылар.

kitap.tatar.ru/ru/

Тәкъдим итү барышында кунакларга порталның төп бүлекләре һәм модульләре, Җыелма электрон каталогтан, Электрон коллекцияләрдән эзләү мөмкинлеге һәм «Шәхси бүлмәдә» эшләү үзенчәлекләре күрсәтелде.