Беренче курс студенты көне

2013 елның 15 ноябре, җомга
14 ноябрьдә КДМСУның «Социомәдәни эшчәнлек» факультеты студентлары өчен «Беренче курс студенты көне» үткәрелде. Татарстан Республикасы Милли китапханәсенең мәгълүмат-библиография бүлеге студентларны китапханә, аның бүлекләре, белешмә аппарат: традицион һәм электрон каталоглар, белешмә-библиографик фонд һәм электрон ресурслар белән таныштырды.

Мәгълүмати чыганаклардан, шул исәптән социомәдәни эшчәнлеккә кагылышлы басмаларны да үз эченә алган, күргәзмә оештырылды.

Татарстан Республикасы Милли китапханәсе сайтының мәгълүмат ресурслары беренче курс студентларында аеруча кызыксыну уятты. Алар өчен китапханәнең онлайн-каталогларыннан һәм картотекаларыннан эзләүгә кагылышлы киңәшләр бирелде, электрон китапханә белән таныштырылды.